Do Prahy se vracejí klasické farmářské trhy s českou zeleninou

Do Prahy se vracejí klasické farmářské trhy. Na Vítězném náměstí v Dejvicích najdou zákazníci zeleninu, ovoce, sýry nebo víno českých výrobců. Podle místostarosty Prahy 6 Jana Záruby mají trhy lidem nabídnout čerstvé produkty a zároveň podpořit české pěstitele a chovatele.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zelenina

Zelenina | Foto: Comstock Images

„Po mnoha desetiletích byla tato část utlumována, a proto bychom byli velmi rádi, kdybychom mohli nabídnout tyto produkty ve spolupráci a našimi drobnými zemědělci a trhy mohly se konat v pravidelných termínech,“ řekl Záruba.

Jak často se budou trhy v Dejvicích konat, ukáže až zájem zákazníků. Organizátoři zatím uvažují o čtrnáctidenním intervalu od jara do podzimu - od osmi ráno do dvou hodin odpoledne.

„Jedná se o pilotní projekt. Na základě něho vyhodnotíme, jak často se budou trhy konat. Jestli se ze strany občanů bude jednat o velký zájem, můžou být třeba týdně nebo jednou za čtrnáct dní. To budeme zjišťovat formou ankety, která proběhne 20. března a na základě toho to vyhodnotíme,“ dodal místostarosta.

Květa Moravcová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme