Do Přerova zamířilo osm desítek muzejních pedagogů

V Muzeu Komenského v Přerově dnes začíná dvoudenní workshop muzejních pedagogů. Na pracovním setkání si vymění zkušenosti z praxe odborníci z Česka i ze Slovenska. Kromě přednášek a seminářů budou absolvovat také animační programy, které přerovské muzeum pravidelně pořádá pro školáky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muzeum Komenského Přerov | Foto: Aleš Spurný

Už dnes se muzejní pedagogové v expozici archeologie promění v pravěké lidi, v historické třídě z dob Komenského si zase vyzkoušejí, jak se učilo v 17. století.

„Je to akce zcela výjimečná v tom, že je národního rozměru. Muzejní pedagogika nabízí možnosti zprostředkování obsahů historických i uměleckých. Jde ale hlavně o to, aby tito lidé z praxe, muzejní edukátoři, pochopili význam teorie muzejní pedagogiky. Takže u kulatého stolu mají kromě ukázkových animací a možnosti si vyzkoušet alternativní myšlenky také možnost komunikovat s lidmi, kteří tvoří základnu oboru,“ říká organizátorka akce, přerovská muzejní pedagožka Kateřina Tomešková.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme