Do soutěže Rychnovská osmička se přihlásily desítky amatérských filmařů

To nejlepší z amatérských krátkých filmů nabídne ode dneška do neděle Rychnovská osmička. Do 55. ročníku soutěže se přihlásilo 55 autorů, soutěží jich nakonec ale jen 50. Letos se přihlásili také účastníci ze Slovenska a Polska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Účastníci Letní filmové školy v Uherském Hradišti plnili kinosály i navzdory horku | Foto: ČTK

´Soutěž začíná pro veřejnost až dnes večer, přesto už snímky viděly stovky diváků. O amatérské filmy totiž mají zájem základní i střední školy. Děti pak mají možnost dát hlas titulu, který je nejvíc zaujal.

Oblíbené jsou u nich zejména filmy o dětech a chytrý humor, mladé ale dokážou oslovit i snímky s vážnější tematikou, jako je životní prostředí a budoucnost planety.

Název Rychnovská osmička vnikl kdysi podle filmového pásu, na který se natáčelo. Dnes posílají autoři své snímky na DVD. Najdou se sice i takoví, kteří film natočí postaru, pak ale mají problém se zpracováním. V Rychnově nad Kněžnou už není potřebná promítačka.

Soutěž před lety začínala v Pelclově divadle, pak se přesunula do kina, už dva roky se ale koná opět v divadle. Pořadatelé se museli vyrovnat s tím, že zázemí pro práci není takové, na jaké byli zvyklí. Honosný promítací sál ovšem vnímají jako pozitivum.

Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme