Do sporů v kyjovské nemocnici se vložil kraj

Situace v nemocnici Kyjov, kterou už několik měsíců zmítají spory mezi ředitelem a částí zaměstnanců, se dál komplikuje. Sdružení Občané za nemocnici Kyjov chystají trestní oznámení na vedení, ředitel Josef Pejchl už je podal pro šíření pomluvy a poplašné zprávy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel kyjovské nemocnice Josef Pejchl ukazuje na TK falešný recept | Zdroj: ČTK

Do řešení vzájemných vztahů se musel zapojit Jihomoravský kraj jako zřizovatel. Dnes se všechny strany sporu sešly na veřejném jednání s občany Kyjova. Občanů a zaměstnanců nemocnice přišlo několik set.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Zuzana Kopuletá mluví o situaci nemocnice v Kyjově ve Večerním Radiožurnálu.mp3

Všichni uznávají, že změny nemocnice potřebuje, zároveň ale pochybují, že ředitel Josef Pejchl zvolil správnou cestu. Například změnil systém služeb tak, že lékaři mají obavy, že jednou se může stát, že pro nedostatek personálu pacient zemře. Propustil primáře v důchodovém věku a ruší některé odbornosti.

Nejvíc ale lékaři kritizují špatnou komunikaci ze strany vedení, které údajně neodpovídá na žádné dotazy, nediskutuje s primáři o svých rozhodnutích a propouští odpůrce. Ředitel Pejchl výhrady odmítá.

Důsledkem vyhrocené situace v nemocnici je, že vznikla nová odborová organizace. Včera se do věci vložil hejtman a potvrdil, že Jihomoravský kraj s nemocnicí počítá a chce, aby tam byl pořádek a klid na práci. Do nemocnice zítra přijdou kontroloři a začnou prověřovat ekonomiku nemocnice, její právní stránku a podobně.

Zuzana Kopuletá, Jiří Chum, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme