Do středních Čech se vrátila zima. Zkomplikovala jarní úklid ulic v Mladé Boleslavi

Jarní úklid v Mladé Boleslavi dnes přerušilo zimní počasí. Do ulic tak místo kropicích vozů opět vyjely sypače se solí. Situace se nezmění ani v následujících dnech, mráz a sníh totiž předpovídají meteorologové na celý týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úklid mladoboleslavských ulic | Foto: Jana Huzilová

Návrat zimního počasí zaskočil i městskou úklidovou službu, která z ulic Mladé Boleslavi od pondělka odklízela nánosy špíny. Podle informací společnosti ale obyvatelé o plánovaný úklid nepřijdou.

Už nyní jsou připraveny náhradní termíny. Dnešek se bude nahrazovat ve středu 20. března, zítřek pak o den později. Kvůli posunům bude do ulic nasazena veškerá technika, nastoupí i větší počet takzvaných ručních pracovníků.

Počasí sice úklid zkomplikovalo, podle vedoucího městské úklidové firmy Jana Rympla se ale vše musí zvládnout do 5. dubna.

Nově se při letošním jarním úklidu schází každý den ráno vedení města se zástupci úklidové firmy a policie. Společně probírají, na co se v daných lokalitách nejvíce zaměřit. Očista má totiž být co nejdůkladnější.

Dojde proto nejen k odklizení špíny z chodníků, komunikací, schodišť i veřejných prostranství, ale také k opravě obrubníků, dopravního značení a výtluků, k úpravě zeleně, k odstranění nefunkčních zábran a zábradlí i k úklidu psích exkrementů.

Řidičům hrozí odtah

S jarním úklidem města jsou spojena dopravní omezení. Řidičům, kteří nerespektují zákazové značky a parkují v ulicích, kde se právě pracuje, hrozí, že své auto později nenajdou. Za odtažení vozidla s navrácením zpět při blokovém čištění zaplatí 2200 korun.

Policie i vedení města apelují na všechny řidiče, aby pozorně sledovali zákazové značky a nebránili hladkému průběhu jarního úklidu. Mladoboleslavští strážníci předesílají, že budou nekompromisní.

Mladá Boleslav by měla být po zimě kompletně očištěna do 27. května. Do té doby mají být kromě chodníků a komunikací uklizené i problémové lokality. Ani zimní počasí v tomto týdnu by prý nemělo dodržení termínu ohrozit.

Jana Huzilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme