Do táborské Střelnice se na festival sjedou hračky a jejich příznivci

Festival Hračkárna v sobotu nabídne divadelní představení, tvůrčí dílny, promítání filmů, soutěže a především hračky. V táborském spolkovém domě Střelnice ho pořádají matky, podle kterých je důležité, jak vlastní proces hry vzniká, co přináší a k čemu inspiruje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dítě, hraní, hračky, kostky | Foto: Fotobanka Stock.xchng

„Může to být úplně jednoduché, z jednoduchých materiálů. Důležité je, jak moc to působí na jejich rozvoj, na tvořivost,“ zhodnotila nejlepší hračky jedna z organizátorek Petra Bradová.

Na festivalu, který bude trvat od 10 do 18 hodin, se návštěvníkům představí i výrobky z chráněné dílny Rolnička nebo obří dřevěná autodráha brněnského občanského sdružení V růžovém sadu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O festivalu Hračkárna mluvil s organizátorkou Petrou Bradovou Jan Kopřiva

Rodiče s dětmi se mohou společně bavit také v tvůrčích dílnách. Setkají se zde i s hračkami, s kterými si hrála generace současných prarodičů.

„Překvapuje mě kolikrát, že ta jednoduchost je často úplně neuvěřitelně tvořivá. Děti si s tím dokáží hrát mnoha způsoby,“ shrnula Petra Bradová.

Svým dětem ráda hračky vyrábí sama. Rodiče by podle ní měli udělat revoluci a vybírat svým dětem jen věci, které jsou kvalitní a vydrží déle.

Součástí festivalu je divadelní scéna, na které zúčastnění mohou shlédnout mimo jiné jednu světovou premiéru. Jana Hubka Vanýsková s divadlem U Plotny zahraje nové představení Příběh hraček.

Den uzavře romská kapela z táborské obecně prospěšné společnosti Cheiron T.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme