Do Třeboně se sjeli siláci, město hostí mistrovství Čech v bench press

Už 21. mistrovství Čech v bench pressu mužů a žen se koná dnes od 11 hodin v Třeboni. Do veřejné soutěže je přihlášeno 59 závodníků různých váhových kategorií. Jde zároveň i o nominační závod na mistrovství republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výhled na Třeboň z Radniční věže na Masarykově náměstí | Foto: Romana Kostohryzová

„Bench press je vlastně tlak činky vleže, kdy si závodník vezme činku do rukou, spustí ji na prsa a jakmile rozhodčí rozhodne, že ji má zvednout, vytlačí činku nahoru,“ vysvětluje hlavní organizátor mistrovství Pavel Šniager.

Rozdělen je bench press do několika váhových kategorií. Pokud se naplní určitým počtem závodníků, nemusí se slučovat. V Třeboni se ale dvě kategorie sloučí, protože v nejnižší kategorii do 53 kilogramů byla jen jedna závodnice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Třeboň hostí mistrovství České republiky v bench pressu

„Je to hlavně kvůli tomu, aby to bylo fér vůči ostatním. Člověk když je lehčí, nezvedne tolik. Podle toho, co jsem viděl na startovní listině, bude v mužské kategorii padat kolem 280 nebo 290 kilogramů.“

Bench press je silová soutěž a přihlásit se na ni může téměř kdokoli. Není ale obvyklé, aby někdo z lidu jen tak zvedl velkou váhu – k tomu je potřeba trénink.

Třeboň je pro mistrovství světa neobvyklou destinací, i když kdysi se podobná akce konala v Chlumu u Třeboně.

„Pak tady ale tento sport vymřel, a my chceme jeho tradici obnovit. Přijedou sem zajímaví reprezentanti, kteří mají výborné výkony. Třeba náš člen Milan Špingl, náš klub drží český rekord výkonem 317,5 kilogramu,“ láká fanoušky silových sportů Pavel Šniager.

Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme