Dobříš nasadí do boje s nepořádkem u popelnic fotopasti

Středočeskou Dobříš v poslední době trápí nárůst nepořádku u popelnic na tříděný odpad. Město musí platit víc za úklid a viníky není možné trestat, protože strážníkům chybí usvědčující důkazy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpadky (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Proto se vedení města rozhodlo, že bude kontejnery sledovat. Strážníci městské policie vytipovali místa, kde se odpad objevuje nejčastěji a tam nechají umístit fotopasti.

Ty se osvědčily třeba při usvědčování lidí zakládajících černé skládky nebo v boji proti vandalismu. Městská policie díky nim bude mít důkaz pro udělení pokuty. Dosud byli postiženi jen ti viníci, které strážníci chytili přímo při činu.

První fotopasti budou hlídat pořádek u křižovatky Hálkovy a Okružní ulice a na sběrném místě za prodejnou drogerie v Pražské ulici. Dobříš však má fotopastí několik, přístroje jsou navíc mobilní. Strážníci je tak budou přemisťovat a původci nepořádku si nebudou jistí nikde ve městě.

Radnice si slibuje, že fotografie usvědčí i ty, kteří do kontejnerů dávají odpad, který tam nepatří. Koberce, lina, sudy nebo třeba stavební suť pak zaplní kontejnery velmi rychle a navíc je tím ničí. Popelnice pod velkou tíhou praskají.

Fotopasti v Dobříši už kromě několika lidí při zakládání černé skládky odhalily i krádeže dřeva nebo poškozování městského majetku. O jejich nasazení uvažují také v Sedlčanech, kde mají rovněž problém s odkládáním odpadů.

Radek Ctibor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme