Česko 0:1 USA

Dobrovolníci chtějí zbavit Chrudim nepořádku po zimě. S košťaty vyrazí do ulic

Skupina obyvatel Chrudimi se rozhodla namísto víkendového odpočinku pustit do uklízení ulic. Zaměřit se chtějí na místa v centru města, která zůstala po zimě nejvíce znečištěná. Sraz mají dobrovolníci ve 14 hodin u Divadla Karla Pippicha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plevel je nezbytné také uklidit | Foto: Michal Trnka

„Chceme tady uklízet odpadky, třídit plasty a chceme trošku udělat pořádek, protože po zimě to tady vypadá hrozně. Když tady chtějí jít rodiče s dětmi na procházku, tak mají problém vyhýbat se nepořádku, co je všude kolem,“ vysvětluje jeden z organizátorů Daniel Schindler.

Sbírat se bude zejména komunální odpad, plasty nebo papír. Při úklidové akci je každá pomoc vítána, dodává Schindler s tím, že zájemci na místě nafasují igelitové pytle a rukavice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktor Josef Kopecký se zajímal o průběh úklidové akce v Chrudimi

„Minulý víkend kluci ve čtyřech lidech nasbírali skoro sto kilo odpadků, takže si myslím, že toho bude o trochu víc,“ uvažuje Schindler.

Dobrovolníci se sice sejdou před divadlem, vyčistit ale chtějí i jiné části města.

„Rozdělíme se na skupinky a rozejdeme se po celém centru města. Obejdeme okolí divadla, podél řeky a podle toho, kolik nás bude, uvidíme, kolik toho stihneme,“ uzavírá Schindler.

Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme