Dolní část Václavského náměstí se stane pěší zónou, hoteliéři si stěžují na komplikace

Přesně za týden se z dolní části Václavského náměstí v Praze stane pěší zóna. Řidiči nebudou smět i do části Jindřišské ulice a pro vjezd budou potřebovat speciální povolení. Praha 1 tak chce zamezit zbytečnému vjíždění automobilů na náměstí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václavské náměstí a budova Národního muzea v Praze | Foto: Khalil Baalbaki

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký si od vyhlášení pěší zóny slibuje zklidnění centra metropole. Pro majitele obchodů a prestižních hotelů na náměstí to ale znamená velké komplikace.

Jedním z nich je i Vlastimil Dvořák, který už 28 let vede hotel Ambassador - Zlatá Husa. Stěžuje si, že s ním záměr dopředu nikdo nekonzultoval a na jeho připomínky město nereagovalo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se proměna částí Václavského náměstí v pěší zónu dotkne tamních hoteliérů, zjišťovala Anna Königsmarková

„Že tato akce bude od 2. dubna, jsme dozvěděli od cestovních kanceláří, které k nám vozí turisty a bylo jim sděleno, že vjezd autobusů bude zakázán a že se hosté budou vykládat v Jindřišské ulici, pokud je tam vůbec někdo seshora pustí,“ říká Dvořák.

Z vlastní iniciativy se proto obrátil na odbor dopravy Prahy 1. „Díky vstřícnosti vedoucího odboru dopravy se situace zlepšila, režim povolenek na autobusy bude a budou sem dokonce moct vjet i taxíky a hosty i auta, která parkují na našem parkovišti,“ popsal hoteliér výsledek jednání.

Anabáze s povolenkami teprve čeká vedení Grandhotelu Evropa. Ten má totiž parkoviště ve dvoře, do kterého se vjíždí z Jindřišské ulice.

Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme