Domažlické nemocnici k novému 4D ultrazvuku pomohl dar jedné z obcí

Domažlická nemocnice začne ode dneška užívat nový 4D ultrazvuk. Na gynekologicko- porodnickém oddělení bude sloužit k odhalování vrozených vad novorozenců i dalším specifickým vyšetřením. Nemocnice přístroj pořídila díky sponzorskému daru jedné z obcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kardiolog při práci | Foto: Radana Schaeferová

Nový 4D ultrazvuk ocení nejen lékaři, ale i samy budoucí maminky. Přístroj totiž nabízí kvalitnější obraz a projekci v reálném čase, takže je krásně vidět, jak se miminko hýbe a díky detailnějšímu zobrazení i dokonce jak se právě tváří.

4D ultrazvuk je ale samozřejmě hlavně určen k přesné diagnostice, a to nejen u plodů, ale i v oblasti nádorových onemocnění.

„Ročně domažlická nemocnice provede pomocí ultrazvuku přibližně 3000 vyšetření. Kromě zjištění základních biometrických měření, uložení placenty a plodu v děloze, se jím odhalují diagnostikovatelné vývojové vady.

Jako jsou rozštěpy, poškození hlavičky, srdcové poruchy a další vývojové vady poruchy těla a končetin plodu v děloze. Včasná diagnostika pomáhá k efektivnějšímu řešení těchto postižení,“ říká mluvčí nemocnice Jiří Kokoška.

Nový přístroj stál přes milion korun a prostředky na jeho nákup poskytla obec Česká Kubice. Ta chce letos domažlické nemocnici ještě darovat dalších sedm set tisíc korun na takzvaný videogastroskop.

Jitka Englová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme