Domažlicko láká turisty i s pomocí hry pro majitele chytrých telefonů a tabletů

Lidé na Domažlicku si mohou přes léto zahrát turistickou hru. Je založená na takzvaných QR kódech a zapojit se do ní mohou majitelé chytrých telefonů či tabletů. Cílem hry je podpořit turistický ruch a upozornit na 90 zajímavostí v oblasti Českého lesa a jeho okolí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smartphone (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Mezi místy, která mohou turisté v rámci hry nazvané „Domažlicko s mobilem v kapse“ navštívit, patří třeba židovský hřbitov v Poběžovicích.

„Je to jeden z nejstarších židovských hřbitovů, protože tady byla ve středověku velmi výrazná židovská komunita až do začátku druhé světové války,“ říká starosta Poběžovic Hynek Říha (ODS).

Přehrát

00:00 / 00:00

O hře, která má na Domažlicko přilákat turisty, natáčela redaktorka ČRo Martina Klímová

Lidé mohou zavítat třeba také k pramenu Radbuzy a v „nabídce“ jsou také kostely, vyhlídky či muzea.

Zájemci se mohou do soutěže registrovat na internetových stránkách www.svazekdomazlicko.cz. Další možností je načtení QR kódu mobilním telefonem.

„Po načtení QR kódu se objeví text a fotografie daného místa, dále třeba otevírací doba nebo dostupnost, pokud jsou to místa, která jsou vzdálenější od těch městeček a obcí,“ popisuje Jana Jankovcová z Městského informačního centra v Domažlicích.

Načtení kódu zároveň znamená splněný turistický cíl. Aby byl turista ve hře úspěšný, musí navštívit alespoň 20 z 90 míst.

„Potom, co přinesete výherní e-mail, který vám přijde, do některého z infocenter, tak dostanete malou, praktickou odměnu,“ slibuje Jankovcová. O jakou cenu se jedná, prozradit nechtěla.

Cestovat a sbírat body mohou návštěvníci regionu až do konce října.

Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme