Doprava v Praze bude omezena kvůli půlmaratonu

Dopravu v centru metropole dnes výrazně omezí běžecký závod Hervis půlmarathon Praha. Během dne budou průběžně uzavírány některé ulice, odkloněny budou i tramvaje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těsně před startem Hervis Half Maratonu 2010 | Foto: Prague International Marathon

V oblasti od náměstí Jana Palacha po Výtoň, části Smíchova, Libně a Rohanského nábřeží budou umístěny přenosné dopravní značky, které upozorní na přesný čas zákazu vjezdu či parkování.

Přehrát

00:00 / 00:00

Chystaná dopravní omezení popisuje Tomáš Hulan z pražské policie

"Proto je nutné, aby řidiči věnovali pozornost dodatkovým tabulkám, které obsahují informaci o konkrétní době platnosti každé jedné z těchto dopravních značek. Ta je přizpůsobena programu závodu tak, aby docházelo k omezení plynulosti silničního provozu v co nejmenší možné míře. Konec závodu je předpokládán na 16. hodinu," sdělil Radiožurnálu Tomáš Hulan z pražské policie.

Některé tramvaje budou během dne měnit svoji trasu podle aktuálního vývoje závodu. Podle Hulana bude doprava komplikovaná především v centru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Provozní náměstek Správy služeb hlavního města Václav Bystrianského potvrdil, že odtažená auta budou bezplatně navrácena na původní místo

Veškerá dopravní opatření by měla skončit zhruba kolem půl páté odpoledne, kdy budou na svá místa bezplatně vrácena auta, která byla kvůli pořádání půlmaratonu odtažena.

Závod začíná v pravé poledne a podle odhadů se ho zúčastní devět a půl tisíce běžců.

Eva Kézrová, Ludvík Bortl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme