Dopravce v Třinci bude čistit autobusy ozonem. Dezinfikuje a odstraní zápach

Cestování autobusy v Třinci by mělo být příjemnější. Vedle běžného denního úklidu totiž dopravce začne interiéry vozů čistit speciálním přístrojem, který ničí bakterie a viry, ale také likviduje zápach. Třinec je prvním městem, kde dopravní společnost přístroj zkouší. Autobusy tam totiž musí čistit důkladněji než jinde, a to kvůli prachu, kterého je v průmyslovém městě plno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobusová zastávka. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

„Hodně často je tam takový divný zápach,“ svěřuje se jedna z obyvatelek Třince s pocitem z autobusů městské hromadné dopravy.

Nepříjemnou zkušenost má i paní Jana. Naposledy si totiž sedla na úplně mokré sedadlo. „Lidé si na ně někdy pokládají tašky s nákupem, kolikrát jim z toho teče maso,“ popisuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dopravní společnost v Třinci bude díky generátoru ozonu pravidelně čistit autobusy od plísní a bakterií. Přístroj ale umí odstranit i zápach

Autobusy v Třinci by ale nově měly být daleko čistější a voňavější.

„Je to docela malá krabička, ale velmi účinná. Generuje ozon, hubí veškeré alergeny, plísně, roztoče, viry a tak dále. Přístrojem jsme už ošetřili asi pět interiérů a výsledky byly výborné. Zaleze to do všech sedaček a výplní a odstraní veškerý zápach,“ říká provozní ředitel společnosti Arriva Armin Cieslar.

Arriva Morava provozuje autobusovou dopravu ve velké části Moravskoslezského i Olomouckého kraje. Jako pilotní projekt na čistění autobusů si ale vybrala právě Třinec, kde se autobusy špiní vůbec nejvíce.

„Prostředí v Třinci je jedno z nejhorších. Vidíme to na interiérech vozidla, ale hlavně nám to indikují zanesené vzduchové filtry motoru. Právě proto jsme zavedli čištění hlavně do Třince, protože interiérům se věnujeme všude stejně. V Třinci to bohužel vyžaduje větší péči,“ uzavírá Cieslar.

Generátorem ozonu budou v Třinci čistit autobusy každé tři měsíce.

Simona Bartošová, Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme