Dopravní policie v Ostravě měřila rychlost lyžařům. A nestačila se divit

Déšť, bláto a teploty nad nulou příliš nelákají k zimním sportům. Přesto jsou lyžařské areály až na výjimky v provozu, a to hlavně díky technickému sněhu. Platí to také o sjezdovce kousek za Ostravou, kam dnes vyrazila také dopravní policie. Přímo pod sjezdovku postavila silniční radar a muži zákona měřili rychlost každého lyžaře. Někteří byli docela překvapení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Déšť se sněhem ani mlha neodradily v Harrachově stovky lyžařů od prvních jízd v právě zahájené sezoně | Zdroj: ČTK

Sedmdesát kilometrů v hodině za poslední slalomovou tyčkou na Vaňkově kopci u Ostravy.

Tato rychlost se stala absolutní hranicí, protože i tak to lyžaři na těžkém a mokrém sněhu sotva dole ubrzdili. Závod kolem policejního radaru si vyzkoušeli naopak i ti nejpomalejší.

Šéf krajské dopravní policie v Ostravě Jiří Zlý si myslí, že vzít radar na svah má rozhodně smysl. Zavzpomínal i na minulá měření v Beskydech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Meření rychlosti lyžařů na svahu nedaleko Ostravy sledoval reportér Martin Knitl

Člověk si opravdu nedokáže představit, jak rychle míjí ostatní lyžaře, a mnozí takto hazardují blízko stromů a dalších překážek.

„Některým i starším pánům tam naměřili rychlosti hodně převyšující 80 kilometrů v hodině, což se i samotní pánové divili, že tak rychle dokáží jet na lyžích,“ poznamenal Zlý.

Rekordní 70kilometrovou rychlost na svahu zvaném Vaňkáč vyvinul Tomáš. Dostal cenu a byl spokojený. „Jsem překvapený. Vzhledem k tomu, že jsem dělal na vrchu větší obloučky, tak si myslím, že bych mohl jet možná i o něco rychleji,“ svěřil se.

Zastavit v sedmdesátikilometrové rychlosti trochu odnesl jak Tomáš, tak i jeho přihlížející otec, ale oba vzali následný „chumel“ na zemi jako daň za vítězství.

Policie chce na Ostravsku měření lyžařů radarem zase někdy zopakovat. Už proto, že na rozdíl od silnic na svahu žádné dopravní značky ani tachometry nejsou. A někdy je to bohužel znát.

Martin Knitl, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme