Dopravu na Kuřimsku a Tišnovsku komplikuje úplná výluka vlaků z Brna

Na vytížené trati Brno - Kuřim od ranních hodin začala dlouhodobá výluka, která až do konce prázdnin výrazně zkomplikuje dopravu severozápadně od Brna. Cestující se tak musejí připravit na zdržení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V neděli 15. prosince se změní jízdní řády na železnici (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Železničáři se rozhodli pro úplné zastavení provozu na trati Brno - Kuřim, aby mohli opravit nejenom koleje a jejich podloží, ale také trolejové vedení, několik mostů a na mnoha místech i protihlukové stěny.

Mezi Brnem a Kuřimí tedy budou cestující vozit autobusy náhradní dopravy a v Brně navíc posílené tramvajové linky. Ještě v neděli trvala cesta z Kuřimi do centra Brna vlakem 26 minut, dnes a až do konce letních prázdnin to bude 45 minut.

Různých vlaků se bude týkat různá podoba náhradní dopravy. Jinak pojedou cestující, kteří budou přesedat z rychlíků, a jinak ti, kteří přijeli osobním vlakem.

Rychlíky směřující od Havlíčkova Brodu do Brna totiž skončí svou cestu už v Tišnově. Posledních 30 kilometrů cestující odvezou náhradní autobusy se zastávkou v Kuřimi a potom až v Brně. Osobní vlaky přijedou až do Kuřimi.

„To znamená úsek Tišnov - Kuřim ještě ve vlaku, z Kuřimi dál náhradní autobusovou dopravou. A to buď klasickým autobusem, který bude nahrazovat vlak, nebo s využitím prodloužených IDSových linek až do Králova Pole. Odsud je potom možnost posilovými linkami tramvají, ať už klasickou linkou číslo 6, nebo posilovou P6, popřípadě číslo 1 od Semilassa,“ vysvětluje Jiří Sysel z Českých drah.

Zdržení bude i na silnici

Už tento čtvrtek se k vlakové výluce přidají práce na silničním průtahu Kuřimí, problém se tak přesune i na motoristy, které budou čekat objížďky. Stavební firma ale slibuje, že autobusy náhradní dopravy budou moci projíždět přes stavbu.

Na silnici z Brna přes Kuřim do Tišnova to není zdaleka jediná uzavírka nebo komplikace. Mezi Hradčany a Čebínem silničáři opravují most, takže místo se objíždí po okolních obcích. Také ty ale nejsou průjezdné bez problémů - třeba v Drásově kopou plyn.

Simona Bartošová, Tereza Kadrnožková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme