Dopravu v centru Prahy výrazně ovlivní Pražský půlmaratón

Novou běžeckou sezonu v Praze odstartuje dnešní Hervis půlmaratón. Akce s sebou přinese také četná dopravní omezení, především v centru města. Během dne budou průběžně uzavírány některé ulice, odkloněny budou i tramvaje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Půlmaraton 2009 | Foto: Jiří Zatloukal

V pravé poledne se na start Hervis půlmaratónu Praha postaví rekordních 11 tisíc běžců. Minimálně do 16 hodiny tak závod výrazně omezí dopravu v centru metropole.

Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana by se řidiči měli dnes proto raději vyhýbat okolí Vltavy v centru Prahy. Připomněl, že sobotní omezení avizují dopravní značky, které v průběhu pondělka rozmístil po celé trase závodu správce komunikace.

„Je nutné, aby řidiči věnovali pozornost dodatkovým tabulkám, které obsahují informaci o konkrétní době platnosti jednotlivých značek. Ta je přizpůsobena programu závodu tak, aby docházelo k omezení plynulosti silničního provozu v co nejmenší možné míře,“ řekl Radiožurnálu.

Všechna vozidla, která i přes zákaz parkování budou překážet v trase půlmaratónu, budou odtažena a po skončení akce zase vrácena zpátky na stejné místo.

Odkloněna bude také městská hromadná doprava. Jinou trasou pojede během dne 15 tramvají, některé ulice budou postupně uzavírány. Mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská doplnila, že dočasné uzavírky se dotknou i komunikací v Praze 2, 5, 7 a 8.

„Trasa závodu povede z ulice 17. listopadu směrem do Holešovic. Poběží se například přes most Legií, Smetanovo nábřeží, Bubenské nábřeží, ale také přes Libeňský most, Těšnovský tunel a cíl bude opět v ulici 17. listopadu,“ přiblížila.

Komunikace na trase závodu budou podle mluvčí uzavírány po dobu nezbytně nutnou a po proběhnutí posledního závodníka budou znovu otevírány. S uzavírkami je počítáno od dvanácti do zhruba tří hodin odpoledne,“ upřesnila.

Eva Kézrová, bre, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme