Dopravu v Česku komplikuje sníh, ve středních Čechách napadlo až 15 centimetrů

Během noci napadl na řadě míst České republiky nový sníh a komplikuje dopravu. Například ve středních Čechách ho místy napadalo až 15 centimetrů. Na silnicích mají problémy kamiony. Liberecko hlásí zhruba 10 centimetrů nového sněhu a komplikace na silnici R10 v okolí Turnova. Problémy se sněhovými přeháňkami mají řidiči i na Vysočině, ráno tam uvízlo několik aut. Místy se tvoří ledovka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranné složky u nehody u Bělé pod Bezdězem | Foto: Jana Huzilová

Na Vysočině přibylo přes noc až osm centimetrů čerstvého sněhu. Hlavní tahy jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Problémy způsobují hlavně sněhové přeháňky. Mezi Havlíčkovým Brodem a Ledčí nad ránem kvůli jedné uvízlo několik aut. Do příjezdu sypače byla silnice zcela nesjízdná.

Komplikace kvůli zablokovanému kamionu byly také mezi Havlíčkovým Brodem a Humpolcem. Potíže kvůli přeháňkám mají řidiči také mezi Jihlavou a Třebíčí.

V Libereckém kraji čerstvý sníh napadl ve městech i na horách. Ráno komplikoval dopravu na hlavních tazích i na silnicích prvních tříd. Ujetá vrstva sněhu podkluzuje. Silničáři silnice solí, ale stále sněží. Kvůli sněhu byl pro kamiony uzavřen hlavní tah do Polska přes Harrachov. Otevřený by měl být ještě během dopoledne, až silničáři čerstvý sníh odklidí.

Pro kamiony je kvůli kluzké vozovce uzavřená také cesta mezi Desnou a Příchovicemi. Na zasněžených silnicích se podle policie stalo už několik nehod.

Jeden jízdní pruh je kvůli nehodě osobního auta uzavřený na silnici R35 u Hodkovic nad Mohelkou. V obci Čistá u Horek na Semilsku se s osobním autem srazil traktor. V Rychnově u Jablonce nad Nisou ve Hřbitovní ulici havaroval popelářský vůz.

Řidiči by kvůli srážkám měli počítat také se sníženou dohledností. A v horských a lesních úsecích se místy tvoří ledovka.

I střední Čechy pokryl sníh, místy ho napadlo až 15 centimetrů. Vozovky jsou mokré a namrzají, někde se tvoří i ledovka. Problémy mají kamiony na Rakovnicku.

V kraji ráno blokovala provoz směrem od Zdic na Rokycany uvízlá avia. Ledovka se tvoří na Kolínsku u Bečvár a u Uhlířských Janovic na Kutnohorsku.

Bělá pod Bezdězem, Mladoboleslavsko nehoda kamionu a osobního vozidla | Foto: Jana Huzilová

Několik kamionů uvízlo na silnici třetí třídy mezi Řevnicemi a Mořinou, vozovka je zledovatělá a tvoří se tam kolony.

Problémy hlásí i Kladensko, na příjezdu do Kladna na úrovni Buštěhradu ve směru od sjezdu z rychlostní komunikace R7 při havárii dvou osobních vozidel vytekla na silnici zřejmě nafta. Provoz je velmi komplikovaný a tvoří se kolony.

Problematická je jízda i po mladoboleslavské silnici R10 v obou směrech. Místy napadlo až 10 centimetrů sněhu a vozovka je kluzká, podle silničářů sjízdná s nejvyšší opatrností

Na 39. kilometru ve směru z Prahy na Turnov na R10 policisté vyšetřují nehodu nákladního a osobního vozidla, průjezd je omezen.

V Praze je po hromadné nehodě neprůjezdný pražský okruh směrem od letiště k brněnské dálnici. To dělá problémy v dopravě i v centru města, hlavně na Smíchově.

Aktuální dopravní situaci mohou řidiči sledovat na webu Zelené vlny.

Jana Huzilová, Šárka Škapiková, Milan Malý, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme