Dopravu v metropoli ochromí běžecký půlmaratón

Centrum Prahy dnes bude patřit atletům. Tisíce přihlášených běžců se zúčastní Hervis půlmaratonu! Omezení v dopravě se budou týkat nejvíc vltavských nábřeží a také Palackého, Jiráskova nebo Palachova náměstí. Tyto lokality budou během dopoledne úplně uzavřeny pro automobilovou dopravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Půlmaraton 2009 | Foto: Jiří Zatloukal

Do letošního ročníku se přihlásilo na 8 a půl tisíce běžců z 68 zemí světa. Trasa povede nejprve po pravobřežní komunikaci směrem na Výtoň a dál k Nuselskému mostu. Poté se peleton stočí na Palackého most a zpět se bude vracet po levém břehu Vltavy.

Běžci neminou ani most Legií, Smetanovo nábřeží, Klárov nebo Libeňský most. Celkem má trasa 21 kilometrů a 97 metrů a časový limit stanovili organizátoři na 3 hodiny.

Omezení v automobilové dopravě

Pro řidiče je připravená průjezdní trasa přes Prahu 1 od Divadelní ulice, přes Staroměstské náměstí do Dlouhé třídy.

Úplnou uzávěrku mohou Pražané čekat na Smetanově nábřeží od 11:35 do 13:30. Od třičtvrtě na dvanáct do tří odpoledne pak na náměstí Jana Palacha. Palackého náměstí a Rašínovo nábřeží potom budou nedostupné mezi polednem a první hodinou odpolední.

Omezení v hromadné dopravě

Změny se pak samozřejmě dotknou i hromadné dopravy. "Veřejnosti cestující městskou hromadnou dopravou bychom doporučili, aby raději použili pro cesty do centra podzemní dráhu," říká Eva Kubátová z Pražské magistrátu.

Pro zájemce o informace o změnách v městské hromadné dopravě je dnes připravena bezplatná telefonní linka - 800 165 102.

Půlmaraton by měl skončit kolem 15. hodiny. Aktuální informace z dopravy v centru města nabídne vysílání zelené vlny.

Monika Horská, Jan Herget, Zuzana Walterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme