Dopravu ve středních Čechách komplikuje sníh

Silné sněžení se nevyhnulo ani Středočeskému kraji. Do sobotního rána místy napadlo až 25 centimetrů sněhu. Na některých silnicích se tvoří závěje a sněhové jazyky. Zpoždění v desítkách minut mají některé autobusy i vlaky. Plné ruce práce měli v pátek večer a v noci i hasiči. Ve středních Čechách pomáhali u 40 dopravních nehod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na snímku 126. km dálnice D1 nedaleko Rytířska na Jihlavsku. | Zdroj: ČTK

Na Benešovsku a v okrese Praha-východ hasiči také odstraňovali popadané stromy, které nevydržely pod tíhou sněhu. Policisté z okresů Praha-východ a Praha-západ museli ve stejném období řešit asi 50 dopravních nehod. Všechny, včetně těch v dalších okresech, se obešly podle lékařů záchranné služby bez těžkých zranění.

Nejhorší situace byla v pátek večer na 29. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Ve stoupání tam uvízlo několik kamionů a policie proto dálnici na několik hodin uzavřela. Situace se tam zkomplikovala i v sobotu dopoledne. Průjezdný tam zůstal po nehodě kamionu jen levý jízdní pruh.

Berounsko mohlo kvůli sněhu zažít i ekologickou havárii. V sobotu okolo osmé hodiny večer zablokovala v Berouně silnici na Koněprusy cisterna s 35 tisíci litry nafty. Nemohla vyjet do kopce ani zpět. Hrozilo, že se převrhne. Situaci vyřešili až hasiči.

Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme