Dostavba dálnice D8 z Prahy do Ústí pokračuje, zdržuje ji ale špatné počasí

Stavbaři ode dneška opět dokončují poslední úsek dálnice D8 u Řehlovic na Ústecku. Práce se zastavily před měsícem, kdy krajský soud nařídil krajskému úřadu, aby znovu projednal připomínky ekologů. Úřad je ovšem znovu zamítl, a stavební povolení tak platí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dostavba dálnice D8 přes České středohoří | Foto: Filip Jandourek

Práci silničářům komplikovalo počasí. Celý den pršelo, proto z některých větších plánů sešlo. Dělníkům se od rána podařilo pouze rozřezat svodidla u staré silnice, která musí dálnici ustoupit.

„Když se tady rozhlédnu, tak mi to přijde stejné jako ráno. Možná přibyly nějaké kaluže a nějaké bláto. Ta stavba je totiž obrovská, takže pokud tady něco dělali, byla tady dvě auta dělníků, tak drobnější práce v tom staveništi nejsou vidět,“ potvrdila z místa reportérka Dagmar Cestrová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Dagmar Cestrová od rána sledovala dostavbu D8 u Řehlovic

Silničáři potřebují dohnat zpoždění, které vzniklo přerušením stavby. Dnes pracovali zhruba do 16 hodin a na stavbu se vrátí i o víkendu. Zřejmě ovšem záleží na počasí.

Hrozba, že se práce na dálnici D8 u Řehlovic opět zastaví, přitom ještě zcela nepominula.

Ekologové mohli proti nejnovějšímu rozhodnutí krajského úřadu podat další stížnost. Lhůta sice uplynula včera, krajský soud ale bude čekat ještě na pondělní poštu.

Dagmar Cestrová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme