Dostavba hraničního mostu na Trojzemí dostala zelenou

Dostavbě silničního propojení Česka s německými dálnicemi na Trojzemí nedaleko severočeského Hrádku nad Nisou už nic nebrání. Polsko totiž dnes podepsalo se Saskem smlouvu o výstavbě hraničního mostu. Až bude hotový, bude možné zprovoznit celý mezinárodní silniční úsek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavba silnice | Foto: Zdeněk Trnka

Hraniční most o délce 183 metrů překlene v německé Žitavě Lužickou Nisu do polské obce Sieniawka. Tam naváže na česko-polský úsek silnice u Hrádku nad Nisou, který má být hotový už letos na podzim.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trojzemí.mp3

Předpokládaná doba výstavby jsou 2 roky. To znamená, že už do roku 2013 už by mohli řidiči využívat nový mezinárodní silniční tah z Liberce přes Hrádek do Německa na tamní dálnice. Brzké dokončení silnice je dobrou zprávou nejen pro řidiče, ale i pro celý region.

Poláci stavbu kvůli nedostatku financí dlouho zdržovali. Nakonec se dohodli, že zaplatí jen 30 % nákladů a zbytek doplatí stát Sasko. Teď místní starostové doufají, že silniční propojení přitáhne nové investory a přispěje k vytvoření nových pracovních míst.

Ivana Bernáthová, Petra Kotvová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme