Dostavba Temelína přispěje k rozvoji regionu, myslí si starosta Týna nad Vltavou

Také kvůli plánované dostavbě jaderné elektrárny Temelín je v Česku americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová. O nejdražší zakázku v české historii v hodnotě až 300 miliard korun má vedle americké firmy zájem také česko-ruské konsorcium. Lidé, kteří žijí přímo u elektrárny, prý s případným rozšiřováním problém nemají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaderná elektrárna Temelín | Zdroj: ČTK

Uvítali by však nějaké výhody. Například levnější elektřinu nebo lepší silnice.

„Dostavbu třetího a čtvrtého bloku jaderné elektrárny vnímáme jako impuls pro rozvoj měst a regionu, samozřejmě při zajištění a zvyšování bezpečnostních parametrů elektrárny,“ řekl v Ranním Interview Radiožurnálu starosta Týna nad Vltavou Milan Šnorek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ranního Interview Radiožurnálu byl starosta Týna nad Vltavou Milan Šnorek

Dodal, že jaderná elektrárna Temelín je největší zaměstnavatel v celé oblasti jižních Čech.

Týn nad Vltavou má navíc s Temelínem rámcovou smlouvu na 10 let, díky které dostává město peníze na rozvoj.

„Kromě ekonomických pozitiv dostavby a případné zajištění zaměstnanosti v regionu vidím velkou příležitost i k rozvoji průmyslových ploch, ploch pro obytnou zástavbu i pro rozvoj dopravní infrastruktury, která tyto investice opravdu potřebuje,“ vyjmenovává starosta. Některé dopravní investice už se podle něj v souvislosti s dostavbou elektrárny realizují.

Clintonová k Temelínu: Westinghouse slibuje bezpečnostní záruky

Číst článek

Šnorek si myslí, že by zatížení, které vyplývá z rozšiřování elektrárny, mělo být rozloženo také do jiných měst regionu, a měly by do něj být zapojeny také soukromé subjekty.

Týn nad Vltavou podle něj ale nebude dostavbou trpět tolik, jako v případě stavby celé jaderné elektrárny elektrárny Temelín v osmdesátých letech.


Zvětšit mapu

Dušan Valenta, Alžběta Havlová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme