Dostihové závodiště v Pardubicích hostí středoevropskou elitu koní

Nejkrásnější koně zemí Visegrádské čtyřky jsou o tomto víkendu k vidění v Pardubicích. Obdivovat lze polské huculy, slovenské Shagy-araby anebo české starokladrubské bělouše. 13. ročník Mezinárodní výstavy Koně v akci nese podtitul „Čtyři země, jedna vášeň“.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starokladrubský bělouš v zápřahu | Foto: Renáta Kolářová

Chovatelská událost přilákala tisíce lidí a stovky chovatelů z celé střední Evropy. Před diváky defilovali ti nejlepší, nejrychlejší a nejsilnější koně.

Nedaleko od světoznámého Taxisova příkopu mohli návštěvníci vidět například hřebce z legendárního maďarského hřebčína Bábolna, založeného před 222 lety. Dále polskou elitu huculů a to nejlepší ze slovenského Národního hřebčína Topolčianky. Na závodišti se představil také kisbérský polokrevník z Olomouce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Ondřeje Wolfa přímo z pardubického závodiště.

Zatímco lidé od koní měli hodně napilno, návštěvníci a hlavně děti s rodiči si užívali. Kdo chtěl vidět vzácné koně hodně zblízka nebo si je dokonce pohladit, mohl zajít přímo ke stájím.

Na 13. Mezinárodní výstavě Koně v akci vzbudil pozornost také starokladrubský bělouš Favory Alta, kterého lidé znají jako královský svatební dar princi Williamovi a jeho choti Kate.

Na dostihovém závodišti byla a tuto neděli ještě bude k vidění také celá řada soutěžních nebo zážitkových disciplín: rej kočárů, koňské pólo, westernové ježdění, těžký tah a orba.

Matěj Skalický, Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme