Dráhy od prosince posílí některé vlakové spoje v Praze a Středočeském kraji

Prahu a Středočeský kraj čeká od 14. prosince změna jízdních řádů. České dráhy upozorňují především na změnu časů a na rozšíření některých spojů. Pražané a Středočeši se také svezou v nových vagonech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České dráhy představily moderní motorový vůz Regio-Shuttle RS1 | Foto: Tomáš Adamec

Nejdůležitější změna se týká víkendových spojů mezi Prahou, Lysou nad Labem a Milovicemi. České dráhy zavedou o víkendech více vlaků. Přímé osobní vlaky, které v současné době jezdí jen ve všední dny, budou nově jezdit denně.

Díky tomu pojede nově mezi Prahou a Lysou nad Labem v sobotu o 18 a v neděli o 16 spojů víc v každém směru. Mezi vlaky tak bude jen půl hodinový interval.

„Milovice jsou městem s největším rozvojem nejen ve Středočeském kraji, ale i v rámci České republiky. Počet obyvatel se znásobil zhruba osmkrát a my na to musíme reagovat,“ vysvětlil ředitel regionálního obchodního centra Českých drah Alois Kašpar.

Ke změnám dojde také na vytížené lince ze Strančic do Prahy-Horních Počernic. V odpolední špičce pracovních dní budou čtyři vlaky linky S9 v každém směru nově z Prahy-Horních Počernic prodlouženy až do Čelákovic.

Posílení na trati Kralupy - Kladno

Na Kladensku a Rakovnicku pojedou posilové vlaky na trati Kralupy nad Vltavou - Kladno v odpolední špičce z Kladna do Kladna-Ostrovce dřív, nově budou odjezdy z Kladna už v desátou minutu. Jízdní doba těchto vlaků se v úseku Praha - Kladno město - Kladno-Ostrovec zkrátí o 3 až 5 minut.

Na Rakovnicku budou některé spoje zrušeny. Například ranní vlak ve 4:36 z Čisté do Rakovníka nebo pondělní vlak z Rakovníka do Čisté ve 3:58.

Na trati Beroun - Cerhovice - Plzeň se kvůli stavebním pracím spoje posouvají o 10 až 15 minut. Vlaky s příjezdem 16:45 do Berouna a odjezdem 17:14 z Berouna nepojedou v úseku mezi Berounem a Zdicemi. V pracovní dny a v sobotu pojede nový osobní vlak ze Zdic ve 4.49 do Berouna a bude pokračovat do Rakovníka.

Veronika Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme