Dražba automobilky Tatra se blíží, zájemci o koupi si přijdou firmu prohlédnout

Obří automobilka Tatra Kopřivnice je v exekuci, protože dluží stamiliony korun. Vše má vyřešit dražba továrny. Dnes mohou zájemci o koupi přímo v sídle firmy zjišťovat, kolik peněz si na takový byznys musí připravit. Dražbu vyvolala společnost Composite Com, která chce dostat do automobilky nového silného vlastníka. Cena je stanovena na přibližně 300 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda představenstva a generální ředitel automobilky Tatra Ronald Adams (archivní foto)

Předseda představenstva a generální ředitel automobilky Tatra Ronald Adams (archivní foto) | Zdroj: ČTK

V kraji lidé vnímají Tatru jako národní poklad. Ten, kdo ji chce, může dnes přímo v sídle podniku studovat obsáhlé písemnosti a posudky o ceně automobilky.

Tatra dluží věřiteli podle vyjádření mluvčího Composite Com celkem 650 milionů korun. Dražba má být 15. března v Chebu.

Šéf odborů Jiří Krutílek ze slov exekuce a dražba strach nemá. „Každý se bojí o práci, ale exekuce je daleko lepší než insolvence. Jestliže by byla insolvence, tak tady dnes už nemáme asi nikoho. Exekuce jen vlastně potvrzuje to, že o firmu má někdo zájem,“ uvedl šéf tamních odborářů Jiří Krutílek.

Mezi zaměstnanci však přesto nejistota je. „Myslím, že teď se to víc tak kolíbá, jednou je hodně práce, jednou málo,“ říká jeřábnice Naděžda Pustějovská.

Historie automobilky Tatra v Kopřivnici | Foto: ČTK

Andrea Brtníková, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme