Dražba vydělala trmické škole 44 tisíc, budou za ně pomůcky pro postižené žáky

Dražba snímků od osmi ústeckých fotografů vydělala základní škole v Trmicích u Ústí nad Labem 44 tisíc korun. Škola za peníze koupí pomůcky pro postižené žáky. Výstavu a následnou aukci pořádali lidé z facebookové stránky „Ústí nad Labem“. Byla to jejich první dobročinná aukce, další plánují na duben.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celkový pohled na Trmice od Hostovic | Foto: Licence Public Domain, volné dílo

„Já jsem dostal za úkol vybrat minimálně půl milionu korun. V tuhle chvíli se zamykají dveře a nikdo z vás se odtud živý nedostane. Ta palička je skutečně velmi tvrdá a kdo nepřispěje, toho zabiju,“ zahájil s drsně humornou nadsázkou aukci s dražebním kladívkem v ruce herec ústeckého Činoherního studia Jiří Maryško.

I když o některé snímky nebyl moc velký zájem, nakonec se podařilo prodat všech 32 fotografií.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočila redaktorka Gabriela Hauptvogelová

Manželé Jaroslav a Jana Tlapákovi se dokonce občas přetahovali o jeden snímek.

„Vyhlídnuto jsme měli, ale každý sám a tajili jsme si to před sebou. Opravdu až tady jsme se shodli, tuším, na dvou snímcích, u kterých jsme se nějak popasovali. Asi dva přijdou domů, zbytek do kanceláře do firmy,“ přiblížil Jaroslav Tlapák.

Doma prý budou mít například snímek od Josefa Formánka nebo černobílou „Osvětim“.

„Je tam umyvadlo, okno.... Ale mně se líbil okamžitě. Když jsem sem přišla, tak jsem věděla, že tenhle obraz chci, takže jsem ráda, že jsem si ho vybojovala,“ doplnila Jana Tlapáková.

Čtyřicet čtyři tisíc za vydražená díla půjde na rehabilitační nebo kompenzační pomůcky pro šest zdravotně postižených žáků trmické základní školy.

„Nějaké relaxační vaky, možná nějaké lehátko nebo polohovací lavice, polohovací židle. Něco, co zpříjemní život a vzdělávání dětí s tělesným postižením,“ řekla ředitelka školy Marie Gottfriedová.

Příště chtějí organizátoři lepší výsledek

Organizátor výstavy a dražby František Janata přiznal, že tak trochu doufal, že lidé za fotografie utratí víc peněz.

„Možná jsme udělali chyby v propagaci, ale možná jsme také napoprvé vybrali dost. Nedokážu to odhadnout. Věřím, že na další aukci, která se bude konat 17. dubna a kde budeme prodávat fotky z druhého ročníku naší výstavy, vybereme mnohem víc,“ podotkl.

Lidé si mohou fotografie, které na dubnové dražbě budou, prohlédnout už teď. Snímky osmi ústeckých fotografů – tentokrát se záběry z města a okolí – jsou vystaveny ve žlutém domě vedle Severočeského divadla.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme