Dražba zabavených věcí v Přerově nabídne rekordní počet aut

Stovky zabavených movitých věcí dnes draží přerovský exekutorský úřad. Ve skladech úřadu na okraji města zájemcům nabídne i rekordní počet automobilů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Neplatičům hrozí exekuce | Foto: a-kontra.net

Licitátoři dnes budou mít v Čekyni plné ruce práce. Dražit budou na 900 položek - od zlatých šperků přes elektroniku, kola, stroje na cvičení, počítače až po obrazy.

Nápor na jejich hlasivky bude obrovský. „Lidé jsou celkem hluční. Budeme se střídat, jeden by to určitě nezvládl,“ říká jeden z licitátorů.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dražbu zabavených věcí v Čekyni se zajímala reportérka Jana Zemková

V exekutorských skladech v Čekyni to zkrátka dnes bude vypadat jako na jednom velkém tržišti, potvrzuje jeden z organizátorů dražby David Talla.

„Věcí se nashromáždilo opravdu velké množství. Je to také způsobeno tím, že se snažíme uspokojit nároky věřitelů a pohledávky efektivně vymoci. Typického dlužníka si můžeme představit jako fyzickou osobu, dluhy jsou zpravidla způsobeny půjčkami nebo věcmi na splátky, které neplatí,“ vysvětluje Talla.

Očekává se velký zájem veřejnosti. V nabídce se totiž objeví také pětatřicet automobilů, což je zhruba třikrát více než obvykle. A právě automobily jsou pro svoji nízkou vyvolávací cenu začínající na několika tisících korun velkým tahákem.

Exekutorské dražby tady v Přerově pravidelně navštěvují lidé z širokého okolí. Seznam dražených mají nastudovaný z internetu. Dnes si je přijedou prohlédnout jak se říká na živo a na místě se rozhodnou, zda se do dražby zapojí.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme