Drážní inspekce zveřejní závěry kontrol vlaku, kterému pod Kořenovem selhaly brzdy

Drážní inspekce vyšetřuje čtvrteční selhání brzd motorového vlaku na ozubnicové trati pod Kořenovem. První výsledky expertíz zveřejní dnes odpoledne. České dráhy zatím motorové vozy, které měly problémy, na tuto trať nepouštějí. Letos jde o druhý případ, kdy vlak nedokázal v prudkém kopci v zastávkách zabrzdit. Naštěstí se ani tentokrát nikomu nic nestalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zubačka Tanvald – Kořenov – Harrachov | Foto: Liberecký kraj

Inspektoři prohlédli motorový vůz a zjišťovali, jestli nebyl porouchaný. Snaží se přijít na to, proč nefungoval ani jeden z brzdných systémů.

Trať pod Kořenovem je nejprudší železnicí v Česku a strojvůdci mají zakázáno na ní používat elektromagnetickou brzdu, která funguje podobně, jako když auto přibržďuje motorem. Mohlo by totiž dojít k namrznutí kotoučové brzdy, která dokáže vlak zastavit.

Tentokrát se to ale povedlo až na rovině poté, co souprava projela čtyřmi zastávkami místy i 75kilometrovou rychlostí. Povolená je maximálně padesátka.

V lednu se něco podobného stalo podle závěrů vyšetřování proto, že strojvedoucí nedodržel pokyny.

Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme