Druhá největší pouť v zemi přijela do Kutné hory

Houpačky, kolotoče i moderní adrenalinové atrakce. K tomu přidejme decibely hudby a snahu provozovatelů jednotlivých atrakcí přilákat co nejvíc návštěvníků. To všechno patří k tradiční kutnohorské pouti, která je do velikosti druhou největší akcí svého druhu u nás, jak jinak než po slavné pražské matějské.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matějská pouť začíná. | Foto: Filip Jandourek

„Je tady 60 až 65 akcí, jsou tady dětské, pro dospělé, pro mladé,“ říká hlavní organizátor pouťového veselí na kutnohorském předměstí Josef Tříška. Když se v Kutné Hoře řeknou Velikonoce, je to pro většinu lidí synonymum poutové tradice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Michala Trnky z kutnohorské pouti

Na pouť se do Kutné Hory i letos sjeli návštěvníci z různých koutů republiky. To samozřejmě zajímá i majitele atrakcí. Proto se někteří do středočeského města snaží pokaždé přijet s nějakou novinkou.

Třeba Jan Šalman dorazil s bazénem, který napustil vodou a doplnil o plastové koule. Pokud tušíte, že si díky tomu můžete užít adrenalin v podobě aquazorbingu, máte pravdu.

Kutnohorská pouť je tradičně velkou zkouškou pro strážníky městské i republikové policie. Podél lunaparku je zavřena hlavní silnice a řidiči musí respektovat objízdné trasy a přechodné dopravní značení.

Policista Daniel Votroubek upozorňuje i na zvýšený pohyb dětí: „Policie to i s městem řeší snížením povolené rychlosti, zákazy parkování v některých místech.“

Dodejme, že tradiční velikonoční pouť bude Kutná Hora hostit do pondělního pozdního večera.

Michal Trnka, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme