Druholigový opavský hokej bojuje o přežití, možná ho převezme město

Budoucnost hokejového klubu HC Slezan Opava zůstává nejistá. I když zastupitelé už odhlasovali záměr odkoupit hokejová práva, čeká se na to nejdůležitější – na schválení a podpis příslušných smluv. Pořád platí, že pokud tento druholigový celek město nepřevezme a nebude ho dál financovat, mužská hokejová soutěž pro klub zřejmě skončí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokej (ilustrační foto). | Foto: K3 Bohumín

Nejistota je znát hlavně v kabině samotných hráčů. „Informace jsou každý týden různé. Pevně věříme, že se tady začne hrát hokej pořádně. My bychom se radši soustředili jenom na hokej, a ne na takové věci,“ říká David Galvas, hráč HC Slezan Opava.

O finančních problémech soukromého hokejového klubu se v Opavě mluví už dlouho. Třeba na posledním jednání městského zastupitelstva. Přesto se už řešení rodí. Měla by vzniknout speciální městská společnost, která hokejová práva po odkoupení převezme včetně hráčů a licencí.

Peníze na mládež bude město dávat i nadále, náklady na sport dospělých musí ale sehnat manažeři této společnosti. O tom, že času je málo, svědčí i chystané mimořádné jednání zastupitelstva zhruba za měsíc kvůli schválení příslušných smluv.

Hana Brňáková, opoziční zastupitelka za sdružení Opavané, to označila jako „zajíce v pytli“ a možnou past pro městský rozpočet. „Protože nemáme ověřená data. Město není v situaci, že by si mohlo vyskakovat,“ říká.

Byl by to už třetí ligový sportovní klub, kterému by vládla radnice v šedesátitisícové Opavě – po fotbalu a basketbalu. Primátor Martin Víteček z hnutí ANO ale věří, že město o hokej nepřijde.

„Cílem města je uklidnit situaci přímo v samotném klubu. Řádné zastupitelstvo je v půlce prosince, ale chtěli bychom to uspíšit, aspoň o měsíc,“ tvrdí primátor.

Za klubem HC Slezan Opava je už léta podnikatel a trenér Alois Hadamczik. Už dříve potvrdil, že dále není schopen tento klub vést a financovat, a pokud se o něj nepostará město, druhá liga mužů v Opavě skončí.

Martin Knitl, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme