Druhý střet vlaku s nákladním autem během dne na severu Moravy, tentokrát na Opavsku

K další srážce vlaku s nákladním autem vyjížděli dnes odpoledne moravskoslezští krajští policisté a hasiči. Tentokrát šlo o střet na železničním přejezdu nedaleko Otic na Opavsku. Osobní vlak tam narazil do zadní části přívěsu projíždějícího vozu. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční přejezd   | Foto: Tomáš Šácha

Nákladní automobil s návěsem vjel na nechráněný železniční přejezd několik minut po 13. hodině.

"Pravděpodobně to špatně odhadl. Přijíždějící vlak, ve kterém cestovalo 19 lidí, do návěsu narazil. Nikdo z cestujících neutrpěl zranění. Zraněn není ani řidič," řekl policejní mluvčí René Černohorský.

Při druhé nehodě ráno ve Frýdku-Místku projíždějící osobní vlak narazil do kamionu, který vjel na přejezd, i když blikala červená světla. Řidič je lehce zraněný, všichni cestující z vlaku jsou v pořádku.

V následující mapě najdete zakreslenou celou železniční síť a každý přejezd, na kterém se podle policejní evidence od roku 2007 do května 2015 stala nehoda, při níž někdo zemřel. Číslo v červeném kroužku značí celkový počet obětí, po kliknutí se zobrazí také počet zraněných.

VIDEO: Ve Frýdku-Místku se srazil vlak s kamionem, řidič byl lehce zraněn

Číst článek

Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme