Duchcovský stavební úřad zahájil řízení o vyklizení domu, kde žijí lidé bez elektřiny i vody

V jednom domě v Duchcově na Teplicku žijí lidé ve špatných podmínkách. Nemají elektřinu, vodu ani plyn a komínům schází potřebné revize. Přesto majitel pronajímá asi šest bytů. Dům se nachází v Jižním městě, kde žijí převážně Romové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kouřící komín. Ilustrační foto. | Foto: Ladislav Bába

„Já si myslím, že tam nejrychlejší postup je stavební úřad. Může ten dům označit za nevyhovující a podniknout zákonné kroky,“ říká nezávislá starostka Jitka Bártová.

„Část nájemníků od něho dostala nějaké náhradní bydlení, jedna rodina se odstěhovala snad i do jiného města, u dvou rodin hledá město náhradní bydlení a s ostatními nevím,“ dodává.

Nevyhovující dům odhalila jedna z častějších kontrol, které stavební úřad provádí od konce května. Policie, ČEZ a Severočeské vodovody a kanalizace se zabývají dvěma případy možného odběru vody a elektřiny načerno.

Sociální odbor pak od té doby řeší podezření na záškoláctví, pět školáků bylo v době vyučování opakovaně doma. Časté kontroly budou i nadále pokračovat.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme