Duhový festival odstartuje vousatá zpěvačka. Letošní Prague Pride varuje před šikanou

V české metropoli dnes začíná duhový festival Prague Pride, zaměřený na gay a lesbickou komunitu. Letos chce upozornit především na problematiku šikany a soužití ve společnosti. Nabídne na 120 akcí, kromě koncertů i divadelní představení nebo filmy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hudební soutěž Eurovize ovládla Conchita Wurst, vousatá Rakušanka narozená jako muž

Hudební soutěž Eurovize ovládla Conchita Wurst, vousatá Rakušanka narozená jako muž | Zdroj: Reuters

Letošní Prague Pride zahájí koncert rakouské zpěvačky Conchity Wurst, která si značnou pozornost médií získala nejen hudbou ale také pěstěným vousem - je to totiž muž. Českému publiku se představí na Střeleckém ostrově.

Pořadatelé museli letos měnit místo přednášky americké jeptišky o šikaně v církvi a také promítání o knězi, který je gay. Obě akce měly být v kostele Nejsvětějšího Salvátora.

„Bylo to poprvé, kdy jsme navázali spolupráci se subjektem katolické církve. Akademická farnost byla ochotná, vstřícná a ráda nám poskytla prostory. Že přijde zákaz od pana arcibiskupa, jsme nečekali, ale jako sídelní biskup pražský má právo zakázat jakoukoli akci na církevní půdě,“ říká jeden z organizátorů festivalu Stanislav Kostiha.

Katolická církev podle kardinála Duky nemůže některé názory účastníků a organizátorů sdílet.

„Pan arcibiskup naštěstí nemá možnost zakázat akce, které se v rámci Prague Pride konají. On pouze mohl znemožnit konání na katolické půdě, což učinil. My jsme našli jiné prostory, festival jede dál,“ uvedla ředitelka Prague Pride Kateřina Saparová.

Promítání i přednáška budou nakonec na jiném místě - v prostorách pražských unitářů a na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

V minulosti duhový festival vyvolal také spory. Kvůli transparentu s hanlivým nápisem na adresu tehdejšího náměstka ministra školství nechtěl například prezident Miloš Zeman jmenovat akademika Martina C. Putnu profesorem.

Protesty se očekávají i při Pochodu hrdosti, který v sobotu projde centrem Prahy.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme