Dům v Chotovicích s rekordní výzdobou má 32 tisíc žároviček

Vesnice Chotovice u Litomyšle se může ve vánočním čase pyšnit opravdovým unikátem. Pan Václav Trunec opět rozsvítí výzdobu, kterou dává dohromady už 12 let. Držitel českého rekordu má na domě rozvěšenou výzdobu čítající 32 tisíc žároviček. Kvůli velkolepé podívané do vesnice přijíždějí tisíce lidí z celé republiky, rodiny s dětmi, a autobusy seniorů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční výzdoba Pana Trunce z Chotovic | Foto: Iveta Záleská

„Líbilo se mi to v těch cizích amerických filmech a pracuju na tom zhruba 12 let, takže každý rok něco přibývá,“ vysvětluje svou neobvyklou zálibu Václav Trunec.

Sousedé osvětlení pana Trunce každoročně obdivují: „Každý rok se jdu dívat. Vlastně i moji známí a příbuzní sem jezdí. Tu obec to tak nějak dostalo do podvědomí lidí,“ popisuje sousedka Věra.

Sousedé zároveň oceňují, že výzdoba pana Trunce není nevkusná.

„Občas to s kýčem hraničí, ale má tam jen věci, které patří k českým Vánocům. Tam nemá věci, které sem přišly z Ameriky. Sice některé věci jsou na hraně, ale je to hezké,“ říká paní Věra.

Tisíce malých světel se poprvé rozsvítí v neděli zhruba o půl páté.

Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme