Ďuriš zůstává v čele pražského dopravního podniku, dozorčí rada ho neodvolala

Generální ředitel pražského dopravního podniku Jaroslav Ďuriš zůstává ve funkci. Dozorčí rada ho dnes neodvolala. Sesazení Ďuriše požadovala primátorka Adriana Krnáčová z hnutí ANO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské metro (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Primátorce vadí, že podnik žádá po městu na příští rok o dvě miliardy korun víc. Za Ďurišem ale stojí odboráři. Podle šéfa odborů strojvůdců v dopravním podniku Oldřicha Schneidera současný ředitel za svého působení naopak peníze městu ušetřil.

„Za poslední dva roky, když to hrubě sečteme, tak dopravní podnik ušetřil cca 4 miliardy. Máme na stole materiál, který tyto úspory dokládá.”

„Dvě milardy, které chceme navíc, je v podstatě rozložení požadavku města, které chce, abychom jezdili více. A další věc je financování tramvají,” poznamenal Schneider.

Jistý ale Jaroslav Ďuriš nemá ředitelský post ani po dnešku.

“Dopravní podník je na rozcestí a myslím si, že tam systémová změna musí proběhnout,” řekl předseda dozorčí rady a náměstek Prahy pro dopravu Petr Dolínek z ČSSD.

“Řízení musí být na úrovni roku 2015, ne roku 1990. A otázkou je, zda toto je schopen naplnit pan ředitel.”

Dozorčí rada podniku znovu zasedne 21. října. Do té doby má Petr Dolínek na radě hlavního města projednat budoucí směřování podniku i jeho organizační strukturu.

mkp, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme