Dva bývalí členové pardubického Dostihového spolku jsou obvinění ze zpronevěry

Vyšetřování hospodaření pardubického Dostihového spolku skončilo obviněním dvou mužů. Bývalý ředitel Jiří Kunát a bývalý člen představenstva Ladislav Nermuť jsou podezřelí z trestných činů zpronevěry a zkreslování údajů o stavu hospodaření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letecký pohled na pardubické závodiště | Foto: Richard Tichý

Policie šetřila hospodaření spolku několik let. Primátorka Štepánka Fraňková podobný závěr šetření čekala, podle ní to ale v současné době Dostihový spolek už poškodit nemůže.

„V první řadě jsem ráda, že po třech letech byl případ uzavřen, aspoň tedy ze strany vyšetřování policie, protože tříleté vyšetřování nepřidalo nikomu z nás, natož Dostihovému spolku a dostihovému sportu vůbec,“ uvedla Fraňková.

Česká televize včera uvedla, že Kunát a Nermuť nesou vinu na tom, že se ze spolku ztratily desítky dokumentů, faktur a smluv, peníze z účtu společnosti a část vybavení dostihového závodiště jako například nábytek.

Za zpronevěru hrozí obviněným až tři roky vězení, u druhého trestného činu je horní sazba trestu pět let.

Martin Hromádka, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme