Dva chlapce z kuřimské kauzy svěřil soud do opatrování jejich prarodičům

Dva chlapce z kuřimské kauzy dostanou definitivně do pěstounské péče jejich prarodiče z matčiny strany. Rozhodl o tom dnes brněnský městský soud. Jejich brutální týrání před pěti lety odhalila policie a následně odkryla šestici pachatelů, mezi kterými byla i jejich matka Klára Mauerová. Všichni pachatelé byli odsouzeni k mnohaletým trestům vězení a matku soud zbavil rodičovských práv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Děti měl původně v péči jejich otec, od roku 2011 však žijí u prarodičů. Otec uvedl, že se s chlapci nestýká. „Nebylo mi to umožněno,“ řekl.

Babička chlapců to popírá. „Bude vždycky otcem našich vnuků a nikdy bychom neudělali to, abychom mu zabraňovali v přístupu k jeho dětem. Bohužel zájem nebyl a nebylo ani čemu zabraňovat. Jsme rádi, že bylo rozhodnuto, a doufáme, že to bude konečné rozhodnutí, myslím, že z toho budou mít radost i chlapci,“ uvedla.

To, že se chlapcům u prarodičů líbí, řekli i soudu. Otec jim nedává žádné dárky a je nepravomocně odsouzený za neplacení výživného. Matku naopak děti vězení navštěvují.

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme