Dva exmanažeři CDC mají jít za podvody na pět let do vězení

Na pět let do vězení poslal soud dva z pěti exmanažerů zkrachované společnosti Credit Developement Company. Od desítek klientů údajně podvodně vylákali přes 70 milionů korun za pozemkové dluhopisy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Oba bývalí manažeři slibovali vysoký výnos z dluhopisů, klienti ale o své peníze nakonec přišli.

„Zásadně zkreslovali skutečnosti charakterizující společnost CDC a její ekonomickou situaci, uváděli zájemce o investování do dluhopisů v omyl a prodávali jim její dluhopisy emisí s vědomím toho, že nedojde ke splnění závazků vůči nim z těchto obchodů, a žádný z nich neobdržel ve stanoveném termínu ani později žádnou část jistiny zakoupených dluhopisů," popsal v nepravomocném rozsudku předseda senátu Alexander Sotolář.

Advokát obou mužů Oldřich Voženílek se proti rozsudku pražského městského soudu na místě odvolal.

„Protože samozřejmě tento rozsudek považujeme za nesprávný. Jednak je nevinný – jeden i druhý – a jednak ta vina nebyla jednomu ani druhému prokázána. Ono by totiž ke zproštění stačilo, v případě, že by byli vinni, aby jim vina nebyla prokázána. A tady dokonce navíc jsou ještě i nevinní," říká advokát.

Tři další obžalované exmanažery společnosti soud osvobodil. Proti tomu se ale odvolala státní zástupkyně Jaroslava Vaclová.

„Mám za to, že jednání obžalovaných bylo podvodné od počátku. A do části, ve které byli uznáni vinnými dva obžalovaní, tak tam posoudím jednak otázku viny a jednak otázku trestu, protože byl uložen trest na samé spodní hranici zákonné trestní sazby," uvedla státní zástupkyně.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme