Dva farmáři začali rozvážet mléko lidem téměř až do domu

Dva ze středočeských farmářů nalezli způsob, jak zvýšit prodej mléka a neprodělat na něm. Začali ho rozvážet lidem téměř až do domu. Po vzoru pojízdných prodejen z dob socialismu zajíždějí na smluvená místa do okrajových částí Prahy ale i blízkých středočeských měst a obcí, kde mléko a další výrobky prodávají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Holčička pije mléko | Foto: Corbis

Zastávkový prodej funguje už asi měsíc. Během této doby si cestu na určené stanice na 12 rozvozových trasách nalezlo několik set lidí. Mnohdy kapacita vozu nestačí a zboží musí v průběhu cesty zaměstnanci farmy i doplňovat.

„Jedno auto je schopno prodat výrobky z nějakých čtyř set pěti set litrů mléka denně,“ řekl majitel Němcovy farmy Radnice Stanislav Němec a dodal, že plánuje nákup dalších několika rozvážkových automobilů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Pavla Pavlase o zastávkovém prodeji mléka ve Večerním Radiožurnálu.mp3

„Zrovna sháníme další aspoň dvě auta, která bychom okamžitě vyslali na trasy, protože máme sice nějaký jízdní řád, ale ten už často nejsme schopni dodržet, protože na jedné stanici přijde třeba dvacet nebo třicet lidí,“ uvedl Stanislav Němec.

Zájemce o čerstvé selské mléko neodrazuje ani cena za jeden litr, která je proti krabicovým mlékům ze supermarketů a hypermarketů podstatně vyšší. Na druhou stranu ale selské mléko nakoupíte v prodejním automobilu radnické farmy mnohem levněji než ve zmiňovaných obchodech.

„Ceny jsou super, ale jestli by se mi chtělo takhle jezdit, to nevím,“ řekl jeden z občanů.

Pavel Pavlas, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme