Dva lidé zahynuli po pádu vrtulníku u Českých Budějovic

U Českých Budějovic se dnes odpoledne zřítil dvoumístný vrtulník, při nehodě zahynuli dva lidé. Na místě zasahují hasiči a policisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havarovaný vrtulník České Budějovice | Foto: ČTK

Neštěstí se stalo po 14. hodině, zhruba ve 14.15 byl nahlášen pád vrtulníku a následný požár. Na místo dorazili záchranáři, hasiči i policisté. Jde o lokalitu nedaleko Českých Budějovic, známou jako Švábův hrádek.

„Je to louka s poměrně vysokou trávou. Policisté tady dál hledají trosky, protože ty jsou poměrně široko rozesety. Na místo dorazil pracovník životního prostředí, který zjišťoval, jestli z letadla neunikají škodlivé látky,“ informuje přímo z místa nehody redaktorka Českého rozhlasu Pavlína Fendeková.

Podle ředitele českobudějovického letiště Ladislava Ondřicha byli oba piloti zkušení, jeden z nich měl firmu na letecké práce.

Nyní probíhá vyšetřování, dohledávání trosek a dalších stop ve vysoké trávě. Zatím není jasné, odkud vrtulník vzlétl.

„Když naše jednotky přijely na místo, letadlo bylo ještě stále v plamenech. Uhašeno bylo pomocí vysokotlakého proudu. Na místě zasahovali profesionálové z Českých Budějovic a dostavila se také dobrovolná jednotka obce Šindlovy Dvory. Jednalo se o civilní letadlo,“ říká mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Pavlína Fendeková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme