Dva lupiči přepadli zlatnictví v Plzni, majitel při obraně postřelil syna

K loupežnému přepadení zlatnictví došlo dnes kolem deváté hodiny ráno na rohu Nepomucké a Jedlové ulice v Plzni. Se střelnou zbraní a nožem požadovali po majiteli zlatnictví vydání zboží. Po krátké potyčce začal zlatník střílet z pistole a přitom zranil svého právě přicházejícího syna. Policie místo ihned uzavřela a kontrolovala projíždějící automobily.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dva ozbrojení lupiči přepadli zlatnictví v Jedlové ulici v Plzni-Slovanech

Dva ozbrojení lupiči přepadli zlatnictví v Jedlové ulici v Plzni-Slovanech | Zdroj: ČTK

„Dva muži vstoupili do prodejny a pod pohrůžkou střelné zbraně a nože požadovali peníze. Pachatelé ihned po činu utekli směrem k Farského ulici a policisté nyní propátrávají celé okolí. Jednalo se o dva muže vysoké 180 cm, na sobě měli tmavé oblečení a na hlavách kapuci. V současné době zjišťujeme veškeré okolnosti a také to, jak došlo ke střelnému poranění jednoho muže, který byl uvnitř v době incidentu,“ říká mluvčí policie v Plzni Martina Korandová.

Podle mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenky Ptáčkové byl syn majitele převezen do Fakultní nemocnice v Plzni s vážným zraněním hrudníku. Údajně by měl být mimo ohrožení života. Lupiči, po kterých policie pátrá, utekli bez kořisti.

Jiří Blažek, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme