Dva měsíce od povodní se na závodiště ve Velké Chuchli pomalu vrací dostihy

Závodiště v pražské Velké Chuchli se vzpamatovává z červnových povodní. Voda na dráze zůstala někde až tři týdny. Místo koní se po areálu proháněly labutě a kachny. Teď už se na okruh pomalu vrací dostihy. Sezóna se naplno rozjede v září.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zatopené dostihové závodiště v pražské Velké Chuchli. | Foto: ČTK

„Nejvíc nás trápí část tribuny v délce asi 500, 600 metrů, protože tady koně probíhají každý den do cíle. Část u Strakonické ulice, kde je zničených asi 200, 250 metrů, není úplně kritická, protože tam se uběhnou jenom některé dostihy nebo jejich část," popisuje ze čtvrtého patra své kanceláře na vrchu tribuny ředitel závodiště Petr Drahoš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Více informací o stavu dostihového závodiště ve Velké Chuchli po povodních zjišťovala Anna Königsmarková

Přes sklo pozoruje vyšisovanou trávu a také menší bagr, který upravuje vnitřní část okruhu.

„Udělali jsme celou novou klusáckou dráhu, respektive její povrch. To je asi 1600 tun materiálu. Obnovili jsme tréninkové písky pro koně, kteří jsou ve Velké Chuchli v tréninku, a náročné jsou práce s obnovením tribuny, která má asi pět tisíc metrů čtverečných, je tam spousta místností, zázemí, techniky... S tím je hodně starostí a práce,“ vyjmenovává.

Škody, které napáchala voda především z Berounky, vyčíslil Drahoš na 12 milionů korun. A jak sám říká, stále někde naráží na nemilé překvapení. Náklady musí zaplatit převážně z vlastní kapsy.

Na závody do Velké Chuchle chodí v sezóně minimálně tisíc diváků. Za hezkého počasí pak někdy až šestkrát tolik.

„Magistrát vypsal nějaké granty na úhradu povodňových škod nad rámec toho, co je běžně pojištěné, takže tam se ucházíme o grant,“ dodává.

Už minulý víkend se v Chuchli konaly klusácké závody. Cvalové dostihy by se měly na závodiště vrátit 1. září. Do té doby ještě zbývá upravit zázemí. „Musíme oškrabat malbu, vymalovat, všecko uklidit, dát nové koberce, v přízemí je kompletní výměna elektroinstalací, a spousta dalších věcí,“ uzavírá ředitel závodiště.

Anna Königsmarková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme