Dvě brněnské kavárny se proměnily v poradenská centra, odborníci pomáhali s kariérou

Dvě brněnské kavárny nabízejí ke kávě i kariérní poradenství. Akci pořádá Centrum vzdělávání všem. Jeho odborníci pomáhají zájemcům k lepšímu uplatnění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

káva | Foto: stock exchange, Vjeran Lisjak

Kariérní poradenství je v České republice teprve na začátku. V zahraničí je to ale běžná součást pracovního života. Akci brněnského centra využili lidé, kteří jsou dlouhodobě nespokojení s prací, i absolventi vysokých škol.

"Nabídli mi osobní trénink, případně nějaký nácvik, simulaci pohovoru, abychom zjistili, zda je v tom problém, nebo je to v pořádku," řekla absolventka vysoké školy, která se přišla na akci podívat.

Kariérní poradce pomáhá zájemcům odbourat problémy, které mu brání v dalším rozvoji. Často jde třeba o nízké sebevědomí, potvrzuje jeden z odborníků centra Petr Doležal:

"S jednou klientkou nám trvalo pět sezení, než jsme to uzavřeli s tím, že klientka už má jasnou představu, co jí pomáhá, aby se cítila sebevědoměji."

Centrum vzdělávání všem funguje v Brně přes půl roku a zatím jím prošlo 250 klientů. Do budoucna odborní poradci chystají podobné propagační akce.

"Představí kariérní poradenství a v čem si myslí, že by mu mohlo být užitečné. Za tu půlhodinu s klientem zjistí, jestli kariérní poradenství je dobrá metoda pomoci," doplnila ředitelka centra Beáta Holá. Pak následuje schůzka přímo v centru, kde každého posuzují individuálně.

Lidé mají příležitost zdarma se zeptat poradců i ve čtvrtek 31. října. Experti centra opět zamíří do Cafe Práh nebo kavárny Atlas v Brně.

Ivan Holas, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme