Dvě nové tramvaje začnou v Olomouci jezdit příští týden, další přibudou během roku

V ulicích Olomouce budou od příštího týdne jezdit dvě nové nízkopodlažní tramvaje. Dalších šestnáct nových vozů dopravní podnik nasadí postupně během roku. Obnovení vozového parku přijde celkem na zhruba 370 milionů korun bez DPH. Nákup ze tří čtvrtin financuje Evropská unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová tramvaj, která bude jezdit v Olomouci. | Foto: Blanka Mazalová | Zdroj: Český rozhlas

Dopravní podnik v Olomouci má teď ve svém vozovém parku jednašedesát tramvají, z toho 19 nízkopodlažních. Díky novým vozům se do konce roku nabídka nízkopodlažní přepravy rozšíří na všechny olomoucké linky.

První dvě modernizované tramvaje typu VarioLFR.S si už jízdu po Olomouci zkusily, naostro do ulic vyrazí v příštím týdnu. Cena jedné tramvaje bez DPH je necelých 16 milionů. Na konci března by pak měly začít jezdit další dva vozy tohoto typu.

S dalšími 14 nízkopodlažními tramvajemi typu VarioLF plus/o, které mají dveře na obou stranách, počítá dopravní podnik do konce roku na nové trati spojující centrum Olomouce se sídlištěm Nové Sady. Trať nebude mít točnu, proto musí být tramvaje obousměrné. Cena za každou z těchto tramvají je necelých 22 milionů bez DPH.

Olomoucký dopravní podnik v roce 2011 přepravil autobusy i tramvajemi přes 55 milionů cestujících.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme