Dvě školky v Jihlavě přijímají přednostně děti městských a krajských úředníků

Dvě školky v Jihlavě přijímají přednostně děti úředníků z magistrátu a krajského úřadu. Třicet míst je pro ně vyčleněno v mateřince Mahenova a Demlova. A to přesto, že při letošních zápisech znovu hrozí, že školky nepojmou asi polovinu z přihlášených dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skalička-školka | Foto: Jana Zemková

Některým lidem se vyčleněná místa pro děti úředníků nelíbí. Pan Petr, který je zaměstnancem magistrátu, to podle svých slov sice chápe, možnosti však využije.

„Pro nás je to skutečně výhoda a jsme rádi za to, že tuhle výhodu můžeme využít,“ řekl Petr.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lucie Maxová new

Naopak přednostní přijímání dětí jihlavských a krajských úředníků ve dvou školkách neodsuzuje mladá matka Markéta, která se tuto informaci dozvěděla při dni otevřených dveřích ve školce Mahenova.

„Říkali, že kdo je zaměstnaný na městském úřadě, tak že tam berou přednostně. Ale ono je to jedno, kdo je tam přednostně a kdo ne. Kdo chce, tak si to tam stejně zařídí,“ podotkla Markéta.

Podle náměstka primátora Rudolfa Chloupka upřednostňováním dětí úředníků ve školkách mimo jiné oplácí kraji finanční pomoc s výstavbou školky Na Stoupách.

„A vlastně s tím krajem by kapacita těch padesáti míst vůbec nevznikla, pokud bychom nesouhlasili s jejich podmínkou, že potřebují umístit děti svých zaměstnanců,“ uvedl Chloupek.

Vedení Jihlavy za poslední dva roky školky rozšířilo o tři sta nových míst. To ale nestačí, protože dětí je čím dál více. Podle předběžných odhadů se v Jihlavě do mateřských školek nedostane více než třetina dětí. Situace by se měla začít zlepšovat až v příštím roce, kdy začnou silné ročníky odcházet do škol.

Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme