Dvoutýdenní mise v Japonsku čeká sedm záchranářů z Liberecka

Sedm profesionálních záchranářů dnes odlétá na dvoutýdenní misi do Japonska. Dobrovolníky do země poničené vlnou tsunami a zemětřesením vysílá liberecká humanitární organizace Hand for help Europe. Skupinu tvoří hasiči, speleologové, lezci nebo členové Horské služby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Japonsko po zemětřesení a vlně cunami | Foto: Robert Mikoláš

Na tokijském letišti Narita letadlo s libereckými pasažéry dosedne zítra dopoledne místního času. Záchranáři si s sebou vezou jídlo i všechno potřebné vybavení.

Nechybí vařiče, vysílačky, dýchací přístroje, několik sad oblečení nebo horolezecká výstroj. Mohou pracovat i ve vodě. Ve výbavě mají záchranné vesty nebo poutací pásy.

Pracovat budou v jednom z evakuačních táborů, budou ošetřovat zraněné, stavět stany nebo rozdávat jídlo. S českým týmem bude po celou dobu spolupracovat průvodce a zároveň tlumočník.

Český koncert pro Japonsko

Kromě přímé pomoci mohou Češi účast s tragédií v Japonsku projevit návštěvou koncertu, na kterém známí hudebníci zahrají bez nároku na honorář a výtěžek poputuje na pomoc postiženým oblastem v Japonsku. Benefiční koncert pořádá Česko-japonská společnost a plánuje jej na 29.března. V pražské Lucerně v rámci něj vystoupí kapely Vypsaná fixa nebo Sunshine.

Eva Malá, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme