Dvůr Králové čelí exekucím. Kvůli žalobám bývalého provozovatele čističky

Několika exekucím čelí radnice ve Dvoře Králové nad Labem. Soud je nařídil poté, co město zažaloval bývalý provozovatel čistírny odpadních vod. Ten se domáhá doplacení záloh ve výši pěti milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud, jednací síň (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Katastr nemovitostí exekuce zatím nezapsal a majetek města neblokuje, v usnesení soudu je ale uvedeno, že město od obdržení zásilky nesmí s majetkem nakládat.

Radnice se žalobcem nesouhlasí. Tvrdí, že firma na peníze nemá nárok, protože čistírnu už neprovozuje. Vedení města proto už také podalo návrh na odklad exekuce a chystá také odvolání proti samotnému rozhodnutí soudu.

„Jedná se o cenu za čištění za květen, červen a červenec. V té době už firma WWTP neprovozovala čistírnu ve Dvoře Králové nad Labem, avšak stále si činí nároky za čištění odpadních vod,“ řekla Českému rozhlasu královédvorská starostka za ČSSD Edita Vaňková.

Firma WWTP DKNL kvůli sporu o ceny s dvorskou radnicí na začátku února nechala 56 hodin téct splašky z šestnáctitisícového města do řeky. Od dubna je novým provozovatelem čističky, kterou vlastní společnost Evorado Import, společnost LITAVE. Radnice má podle Vaňkové i nadále zájem na odkupu.

Ota Nehasil, mta, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme