E-aukce energií se chystají i na Vysočině. Cenu by mohly srazit až o desítky procent

Lidé z Havlíčkobrodska, Žďárska a Třebíčska dostanou možnost ušetřit za energie. Jednotlivá města pro ně zajistila elektronickou aukci, ve které bude specializovaná firma soutěžit o aktuálně nejnižší cenu na trhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plynový hořák (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Zájemce o účast v elektronické aukci si musí vzít kopii smlouvy se současným dodavatelem a také kopii posledního ročního vyúčtování a dostavit se na nejbližší kontaktní místo.

Nemůže-li třeba najít smlouvu, měl by se obrátit na svého dodavatele elektřiny, který mu pomůže s vyplněním potřebných dat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočila redaktorka Hana Mikulincová

To, v kterých dnech a hodinách se může zájemce aukci dostavit, by se měl dozvědět na příslušné radnici. Například v Havlíčkově Brodě je to v ulici V Rámech, kam mohou lidé přijít od 20. května do 12. června v každé pondělí a středu.

Zájemce vyplní formulář a potom vyčkává. V případě, že pořadatel aukce vysoutěží nižší cenu, dojde k podpisu smlouvy.

„Pokud dosáhneme v elektronické aukci pro občana lepší cenu, než má dosud, pak zavazujeme občana k tomu, aby s vítězným dodavatelem, který podal nejlepší nabídku v elektronické aukci, podepsal dodavatelskou smlouvu,“ uvedl manažer jedné z firem pořádajících aukci Petr Dobeš. Smlouva je v tomto případě uzavírána na dva roky.

Pokud by pro zákazníka ze soutěže vyšla cena vyšší, než je ta stávající, smlouvu podepisovat nemusí.

Jako první si službu pro své obyvatele objednaly Říčany v okrese Praha-východ. „Tam bylo dosaženo velmi hezkých výsledků, snížení ceny zemního plynu asi 30 procent, u ceny elektřiny necelých 17 procent,“ poznamenal Petr Dobeš.

Po Říčanech se přidala Praha 6 ateď i velká část Vysočiny. Čím víc lidí se přihlásí, tím zajímavější cenu mohou od některého z patnácti licencovaných dodavatelů elektřiny a více než osmi dodavatelů zemního plynu získat.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme