Ekocentrum Lipka otevírá v brněnských Soběšicích relaxační zahradu pro seniory

Speciální relaxační zahradu pro seniory a tělesně postižené dnes otevírá ve 14 hodin ekologické centrum Lipka v brněnských Soběšicích. Na pracovišti Jezírko uvidí návštěvníci především vyvýšené záhony, vhodné právě pro osoby se ztíženou pohybovou schopností. Naučí se takové záhony vyrábět a dozví se, co na nich pěstovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Astra | Foto: Fotobanka stock.xchng

Osahat si květiny a přivonět tak mohou i vozíčkáři, nebo ti, kterým ohnutí k záhonku působí bolest, a to díky speciálním vyvýšeným záhonům. Ty se návštěvníci naučí budovat a dozví se, co na nich mohou pěstovat.

„Máme tam, říkáme tomu bylinná spirála, ukázku toho, jak lze pěstovat bylinky, je to jiný typ vyvýšeného záhonu. Dále bychom chtěli ukázat, jak lze vyrobit třeba dřevěný vyvýšený záhon. Opravili jsme také v rámci zahradní terapie stodolu. Zde je pracovní dílna, kde budeme se seniory sázet rostliny a budou si moci odnést i takový obal na květináč,“ seznamuje s centrem Jezírko jedna z pracovnic Pavlína Žilková.

Senioři tady svůj dnešní svátek mohou oslavit i prohlídkou včelího úlu a ochutnávkou medu. Nabrat mohou inspiraci pro tvorbu vlastní zahrádky.

„Gró projektu je, aby to uživatelům zahrad napomohlo k inkluzi, podpoře začleňování do běžného života, aby si aktivity mohli osahat. Zahrady by měly sloužit převážně znevýhodněným skupinám, a to jak sociálně, tak zdravotně,“ doplňuje pracovnice ekocentra Lipka Jana Dvořáčková.

Zahrada se veřejnosti otevře dnes ve 14 hodin.

Zuzana Plíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme